چاپ و نشر کتاب ویژه دانشگاهیان و فرهنگیان

چاپ و نشر کتاب ویژه دانشگاهیان و فرهنگیان

  • تاریخ
  • دیدگاه ها
    115
  • دسته
    چاپ دیجیتال

قابل توجه

فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و اساتید و استاد یاران و دبیران محترم

چاپ و نشر انواع کتاب با بهترین کیفیت

 

-مواد مصرفی تونر

((کلیه کتابها توسط یک پرینتر فوق حرفه ای که مواد مصرفی این دستگاه فقط تونر (بهترین، مرغوب ترین و گرانترین نوع چاپ)  می باشد به چاپ می رسد. ))

-کاغذ 80 گرم خارجی

-جلد مقوای 250 گرمی تمام رنگی( مشابه چاپ افست 4رنگ همزمان) ، پوشش سلفون براق یا مات

-صحافی چسب گرم

 

تیراژ و نوع چاپ گروه ما به درخواست شما بستگی داشته  و شما می توانید هر تعداد کتاب با هر مقدار صفحه را به چاپ برسانید

 

(مشاوره رایگان)

چاپ کتاب در تیراژ دلخواه

در  انتشارات میعاد اندیشه

(با مجوز شماره 12797 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی )

 

  کتابهای میعاد اندیشه در خانه کتاب ( بیش از 285عنوان )

 

کتابهای میعاد اندیشه در کتابخانه ملی 

 

شمادر هر زمینه که فعالیت میکنید و دارای تجربه و دانش هستید و یا اشعار و دلنوشته ای دارید میتوانید آن را به کتابی ارزشمند و ماندگار تبدیل کرده و برای خود اعتباری مضاعف در حرفه و محیط اجتماعی پیرامون خود فراهم آورید.

بر همگان آشکار و واضح است که همه ما زمانی که میخواهیم احتیاجات خود را در هر زمینه ای برطرف نماییم در وهله اول نزد فردی رفته که اعتبار و تجربه بیشتری داشته باشد و یکی از راحت ترین راه ها و مطمین ترین روشها جهت کسب اعتبار داشتن اثری مکتوب و به چاپ رسیده میباشد.

 همچنین دوستانی که تمایل دارند در مصاحبه دکترا شرکت نمایند نیز میدانند که داشتن کتاب  امتیاز برای آنها در پی خواهد داشت که براساس ترجمه یا تالیفی بودن کتاب متفاوت میباشد و کوتاه ترین راه برای این دوستان تبدیل پایان نامه ها و مجموعه مقالات آنها به کتاب و چاپ آنها میباشد.

بعضا دیده شده که دوستان ایده ، دانش ، تجربه و یا دستونشته های خود اعم از رمان و داستانهای کوتاه را در میان جمعی بیان نموده و پس از گذشت زمانی متوجه شدند که آن اثر به نام دیگری به ثبت رسیده و به اصطلاح به سرقت رفته است . شما میتوانید با تبدیل آنها به کتاب و ثبت در کتابخانه ملی از بروز چنین مواردی به راحتی جلوگیری نمایید.

چاپ و نشر میعاد   مفتخر است با تجربه بیش از ده سال حضور در صنعت چاپ با حداکثر دانش و تجربه خود در خدمت تمامی فرهیختگان و علاقمندان به فرهنگ و دانش که تمایل دارند آثار ، تالیفات ، دانش و تجربه خود را به کتاب تبدیل نمایند باشد .

 

برای محاسبه هزینه های چاپ کتاب لطفا بر روی محاسبه آنلاین  کلیلک کنید

 محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب 

 

مراحل چاپ کتاب :

1 - کتاب پس از آماده شدن توسط نویسنده ، تایپ حروف¬چینی و صفحه¬ آرایی می شود 

2 - کتاب برای گرفتن شابک ( یک کد سیزده رقمی بین المللی بوده که دربرگیرنده کلیه مشخصات کتاب میباشد و ناشرین به تعدادی معین در اختیار دارند) راهی خانه کتاب می¬شود .

3 - پس از اختصاص شابک، کتاب به کتابخانه ملی برای صدور فیپا (شناسنامه کتاب ) فرستاده می¬شود 

4 - پس از دریافت فیپا که اطلاعات کامل کتاب در آن جمع شده کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده می¬شود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود.

5 - چاپ  و صحافی کتاب 

6 - اعلام وصول کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

..................................

توجه:تمام عزیزانی که میخواهند اقدام به چاپ آثارشان نمایند ( مخصوصا آن نویسندگانی که اولین اثرشان به چاپ میرسد ) با توجه به قیمت بالای کاغذ و وضعیت بازار کتاب توصیه می کنیم در ابتدا در تیراژ محدود اقدام به چاپ نمایند تا علاوه بر کاهش هزینه ، اقدام به بازاریابی نموده تا مشکلات فروش رو هم نداشته باشند. مهمترین مزیت چاپ کتاب در تیراژ محدود این است که دوستان میتوانند به راحتی نقاط قوت و ضعف اثر خود را در قالب کتاب چاپ شده مشاهده کرده و کاستی های احتمالی را برطرف نمایند. لازم به ذکر است که چاپ کتاب در تیراژ محدود(حتی زیر100 جلد) هیچ فرقی از نظر مراحل اخذ مجوز و چاپ اثر نداشته و کیفیت کتاب نیز فرقی با تیراژ بالا ندارد.و در واقع نگرانی از مشخص شدن تعداد تیراژکتاب به هیچ وجه وجود ندارد.

دقت کنید با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در زمینه کتاب چنانچه فقط دید مالی دارید در تصمیم خود بازنگری کنید و تمام جوانب را بسنجید .موفق باشید

 

برای مشاوره در مورد چاپ آثارتان در تیراژ کم با شماره 09125120067 تماس گرفته و یا در تلگرام پیام بدهید .

 

 

طرق دریافت و اخذ مجوز چاپ کتاب 

 همانطور که میدانید دریافت مجوز کتاب یک سری مراحل اداری دارد که به دو روش زیر صورت میگیرد:

1 - توسط خود صاحب اثر که به روش ناشر مولف معروف است .

2 - توسط یک ناشر که براساس قراردادهای متفاوتی که بین ناشر و صاحب اثر منعقد میشود دربرگیرنده هزینه خواهد بود

 

تذکر مهم : 

قابل توجه دوستانی که تمایل به چاپ کتاب دارند:دراین مرکز کلیه مراحل فنی چاپ کتاب و مراحل اداری آن اعم از ثبت کتابخانه ملی جهت اخذ شناسنامه کتاب ، درخواست مجوز چاپ از وزارت ارشاد ، و دریافت اعلام وصول اثر با نظارت کامل شما و همکاری انتشارات میعاد اندیشه صورت گرفته و با توجه به بیواسطه بودن در امر چاپ ،آثار شما در کمترین زمان و با کیفیتی عالی و با کمترین هزینه ممکن به چاپ خواهد رسید.

 شما میتوانید با تماس از طریق ایمیل و یا تلفن های ذکر شده در بخش تماس با ما مسایل و سوالات خود در رابطه با کلیه امور چاپی مطرح نموده و پاسختان را دریافت نمایید.

 

طرق مختلف چاپ کتاب  در تیراژ پایین 

 یک کتاب با توجه به بازار و هدف چاپ آن تعیین تیراژ گردیده و براساس تیراژ مورد نظر با یکی از روشهای زیر به چاپ خواهد رسید.

1 -  کتابهایی که در تیراژ محدود به چاپ میرسند که به نشر رومیزی معروف میباشند و با دو نوع و دو روش متفاوت به چاپ خواهند رسید که عبارتند از :

الف- روش دیجیتال: در این روش که تا 500 جلد مقرون به صرفه بوده با استفاده از دستگاه های دیجیتال چاپ صورت میگیرد که رزولوشن چاپ بین 600 تا 2400 دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت بود ، لذا کیفیت چاپ مطلوب و در برخی موارد در حد چاپ افست میباشد.

مطلب دیگری که در این نوع چاپ حایز اهمیت میباشد این است که متن داخلی کتاب توسط خود دستگاه به صورت کامل چاپ و مرتب گردید و ترتیبی توسط دست انسان و یا دستاگاه های ثانویه صورت نگرفته و خطا در ترتیب صفحات نخواهیم داشت. 

ب- روش ریسو: در این روش که با استفاده از دستگا های مبتنی بر چاپ ریسو میباشد بین 500 تا 800 جلد مقرون به صرفه بوده با توجه به نوع دستگاه ، رزولوشن چاپ بین 300 تا 400 دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت بود ، لذا کیفیت چاپ در اکثر موارد پایین بوده و عکسها و ترامها خوب چاپ نشده و فقط از نظر هزینه توجیه پذیر میباشد. 

 

تفاوت چاپ دیجیتال و ریسو

در چاپ ریسو از جوهر و مرکب استفاده می شود که بر اثر رطوبت به دست منتقل می شوند، لذا چاپ ریسو بخصوص برای کتاب و نشریات بهداشتی نیست، ولی در چاپ دیجیتال، تونر پودری استفاده شده با حرارت بالا روی کاغذ چسبانده می‌شود. 

مبنای تیراژ در ریسو بر پایه 1000 نسخه است و امکان چاپ تعداد کم مثلا 50 نسخه وجود ندارد.

در ضمن کیفیت و دقت ریسو پایین تر از چاپ دیجیتال می باشد. (لازم به ذکر است در مجموعه چاپ و نشر میعاد برای چاپ صفحات داخل ازچاپگر حرفه ای مخصوص کتاب ( تکنولوژی روز دنیا) استفاده شده و به هیچ عنوان از چاپ های غیر استاندارد و بی کیفیتی مانند ریسو گراف که اصلا مورد قبول ناشران و مولفین حرفه ای هم نیست استفاده نمی شود.) 

 

چاپ تیراژ بالا 

کتاب هایی که در تیراژ بالا به چاپ میرسند به روش افست چاپ میشوند.( حداقل 1000 عدد )  در این نوع چاپ هم هزینه تمام شده بابت هرجلد مقرون به صرفه بوده و هم کیفیت چاپ در صورتیکه از مواد مرغوب استفاده شود در بالاترین میزان خواهد بود.

لازم به ذکر است چون در این روش ابتدا فرمها و صفحات داخلی جداگانه و مجزا چاپ شده و سپس توسط دست انسان و یا دستگاه های ترتیب کن ، ترتیب میشوند احتمال خطا در چیدمان صفحات وجود خواهد داشت

 

برای محاسبه هزینه های چاپ کتاب لطفا بر روی محاسبه آنلاین  کلیلک کنید

 محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب 

 

جهت نیاز به هرگونه توضیح و یا مشاوره با شماره 09125120067 تماس گرفته و یا در تلگرام پیام بدهید .

 

اشتراک گذاری این مطلب:

دیدگاه ها

محمدرضا

1396-08-09

سلام

هزينه ي پرينت يك جلد كتاب زبان اصلي براي مصرف شخصي دانشجويي چقدر ميشه؟

كتاب داراي ٨٠٠ صفحه و جلد سخت است

انتشارات Wiley interscience

پشتیبان 1

1396-07-19

فرهیخته گرامی

سلام وقت بخیر

برای محاسبه هزینه کتاب موارد متعددی(صفحه آرایی ، طراحی جلد ، قطع کتاب و ... )  باید لحاظ شود. لطفا در بخش محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب ( موجود در بالای صفحه اصلی سایت ) موارد درخواستی  را تکمیل کرده تا قیمت دقیق و مدت زمان انجام کار خدمتتان اعلام شود .

ممنون

دهقانی

1396-07-18

با سلام، هزینه چاپ کتاب در حدود 190 صفحه به همراه اخذ مجوزها چقدر میشه؟  مدت زمانی که کتاب رو تحویلتون بدم تا اینکه کتاب چاپ بشه و بدستم برسه چقدر است؟ با تشکر

دهقانی

1396-07-18

با سلام، هزینه چاپ کتاب در حدود 190 صفحه به همراه اخذ مجوزها چقدر میشه؟  مدت زمانی که کتاب رو تحویلتون بدم تا اینکه کتاب چاپ بشه و بدستم برسه چقدر است؟ با تشکر

محمد

1396-03-24

سلام وقت بخیر

هزینه چاپ کتاب 320 وزیری در تیراژپایین مثلا 20 جلد چقدر میشه ؟

ممنون

 

مهدی نظری

1396-02-31
سلام و خدا قوت
آیا امکان داره پایان نامه ارشد خودم رو به چاپ برسونم ؟
دو مقاله هم دارم که داره کامل میشه یکی در زمینه تعزیرات منصوص شرعی و یکی دز مورد تحلیل فقهی تنبیه بدنی در سیستم آموزشی .
الان مشغول به تحصیل در مقطع دکتری رشته فقه و حقوق هستم و بزودی باید تحقیق ارائه بدم ، آیا چاپ کتاب تاثیری در مقاله داره ؟
ممنوم میشم اگه راهنماییم کنید

فرحزادی

1396-02-25
در فرم وزارت ارشاد نیاز به شماره ی چاپخانه هست لذا میخوام بدونم هزینه ی چاپ رزومه ای چقدر براورد میشود مثال زدم ۱۰ جلد ص ۲۷۵. تا بتونم فرم را تکمیل کنم و شماره چاپخانه شما را اضافه کنم در صورت همکاری . سپاس

پشتیبان 1

1396-02-25
نقل قول: فرحزادی
سلام
من به عنوان مترجم و ناشر ، شابک و فیپا کتاب خودم رو گرفتم میخواستم ببینم برای چاپ کتاب در تیراژ کم شما همکاری میکنید . در واقع این کار رزومه ای است و در صورت داشتن مشتری به همکاری ادامه دهیم . بطور مثال ۱۰ جلد تعداد ص ۲۷۵
ممنون


سلام و عرض ادب
اگر کلیه مجوزها از جمله مجوز ارشاد را گرفته باشید در زمینه چاپ در خدمت هستیم و می تونیم کتاب شما را چاپ کنیم
موفق باشید 

فرحزادی

1396-02-25
سلام
من به عنوان مترجم و ناشر ، شابک و فیپا کتاب خودم رو گرفتم میخواستم ببینم برای چاپ کتاب در تیراژ کم شما همکاری میکنید . در واقع این کار رزومه ای است و در صورت داشتن مشتری به همکاری ادامه دهیم . بطور مثال ۱۰ جلد تعداد ص ۲۷۵
ممنون 

کاوه شیرزادیان گیلان

1396-02-12
سلام
امکان تبدیل پایان نامه به کتاب برای شما مقدوره؟
هزینه و زمان کل از شروع تا چاپ کتاب را به تفکیک بفرمایید تا اقدام بعدی صورت پذیرد.
پایان نامه بنده حدود 110 صفحه A4 است و قطع وزیری را برای چاپ مد نظر دارم.

نازنین

1396-02-11
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. من مدتیه که شروع به نوشتن رمان کردم. اوایل قصدم جدی نبود ولی اخیرا به فکر چاپ افتادم. خواستم بپرسم هزینه ها چطور محاسبه میشه. قبلا یه نفر از آشناهامون اقدام به چاپ کرده و تا حالا دو تا از رمانهاشون چاپ شده. من وقتگیر بودن کارهای اداریشو میدونم ولی مثلا امکانش هست کس دیگه ای کارا رو پیگیری کنه؟

پشتیبان 1

1396-02-04
جناب آقای احمدزاده

سلام و عرض ادب

هزینه کتاب حضرتعالی به ایمیل شما ارسال شد

موفق باشید 

مجتبی احمدزاده

1396-02-03
با سلام.
بنده یک کتاب داستان با موضوع مدیریت کیفیت در بیمارستان به روش Lean ترجمه کرده ام. حروف چینی، صفحه آرایی به قطع رقعی شده در حدود ۲۸۰ صفحه شده است. سیاه و سفید است و نمودار رنگی ندارد. یک نمودار و دو جدول و یک گراف دارد. طراحی جلد نشده است.
در تیراژ پایین حدود ۱۰۰ عدد مدنظرم هست که چاپ شود.
با توجه به اطلاعات فوق لطفاً هزینه چاپ را بفرمایید.

ممنون.

احسان شریعتی

1396-01-26
با سلام
هزینه کتاب 800 صفحه ای به صورت گالینگور و ساده
و زمان تحویل رو بفرمایید

پشتیبان 1

1395-11-17
سر كار خانم زهرا

سلام و عرض ادب

در انتشارات میعاد اندیشه کلیه مراحل با نظارت حضرتعالی و تایید شما انجام می گیرد

تعداد کتاب مورد نیاز تان را بفرمایید تا کل هزینه و مراحل انجام کار را  خدمتتان عرض کنم

در مورد مدت زمان انجام کار به موضوع کتاب بستگی داشته  (در مورد کتب علمی در حدود یک ماه )

موفق باشید 

پشتیبان 1

1395-11-17
نقل قول: امین
با سلام
قیمت تمام شده برای ۱۰۰ جلد کتاب با قطع ویزری و تعداد ۱۱۰ صفحه و تمام صفحات دارای عکس گیاه (سیاه وسفید) و طرح جلد از خودم با تمام هزینه های فیپا و شابک و ... چقدر میشه و زمان انتظار برای چاپ بطور متوسط چقدر می باشد


سلام و عرض ادب

فایل کتاب صفحه ارائی شده است ؟

در مورد زمان انجام کار به موضوع کتاب بستگی دارد (اگر کتاب علمی است در حدود یک ماه )

پاسخ شما به ایمیل حضرتعالی ارسال شد

موفق باشید

زهرا

1395-11-13
با سلام
من می خواستم کتاب چاپ کنم فقط برای رزومه.
با یک انتشارات صحبت کردم و قرار شد پنج عدد کتاب برام چاپ کنن.
کتابی که چاپ کردن نه شابک داره نه فیپا. به نظرم یعنی یه جزوست. حتی مثل یه دفتر معمولی منگنه خورده. جلد و همه چیز کار من بود.
حالا باید دوباره چاپ بشه. میشه بفرمایید هزینه کامل چاپ با در نظرگرفتن شابک و فیپا چقدر میشه. وزیری.عدد آخرین صفحه ۱۰۱
با سپاس

امین

1395-11-13
با سلام
قیمت تمام شده برای 100 جلد کتاب با قطع ویزری و تعداد 110 صفحه و تمام صفحات دارای عکس گیاه (سیاه وسفید) و طرح جلد از خودم با تمام هزینه های فیپا و شابک و ... چقدر میشه و زمان انتظار برای چاپ بطور متوسط چقدر می باشد

پشتیبان 1

1395-11-03
سر کار خانم زینب

پاسخ حضرتعالی به ایمیل شما ارسال شد

موفق باشید 

پشتیبان 1

1395-11-03
سر کار خانم  امیدی
لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید
1 - فایل صفحه ارایی شده و طرح جلد آماده است ؟
2 - منظورتون از کلیه مراحل ،  شابک و فیپا و مجوز ارشاد و اعلام وصول ارشاد و چاپ و صحافی است ؟
3 - موضوع کتاب را هم بفرمایید تا مراحل زمانی را هم خدمتتان عرض کنم
موفق باشید

نکته: لطفا از درج لینک، عبارات خاص در نظر و دیدگاه خودداری نمائید.

ارسال نظر