تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب

  • تاریخ
  • دیدگاه ها
    0
  • دسته
    چاپ و نشر

تبدیل پایان نامه به کتاب در انتشارات میعاد اندیشه

تبدیل پایان نامه به کتاب

 دوستانی که تمایل دارند در مصاحبه دکترا شرکت نمایند میدانند که تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب یک فرصت بسیار مناسب برای تقویت رزومه محسوب می شود و داشتن کتاب  امتیاز بزرگی برای آنها در پی خواهد داشت که براساس ترجمه یا تالیفی بودن کتاب متفاوت میباشد و کوتاه ترین راه برای این دوستان تبدیل پایان نامه ها و مجموعه مقالات آنها به کتاب و چاپ آنها میباشد.

- دانشجویان متقاضی شرکت کننده در مقطع دکتری

- اساتید دانشگاه که  در حال تبدیل وضعیت به اعضا هیات علمی دانشگاه

- فرهنگیان گرامی جهت ارتقای شغلی و ارزشیابی  و ...

می‌توانند رزومه  خود را ، با تبدیل مقالات و پایان نامه خود به کتاب تقویت کرده و از امتیازات  چاپ کتاب در این زمینه استفاده نمایند. ما این امکان را برای شما فراهم  خواهیم کرد تا بتوانید با حداقل هزینه پایان نامه و مقالات خود را به کتاب  تبدیل کنید.

 

چگونگی تبدیل پایان نامه به کتاب

 

1 -  در فایل پایان نامه تمامی لغاتی که اشاره به پایان نامه بودن و یا گزارش کار بودن و یا پروژه تحقیق بودن دارد را با کلماتی که اشاره به کتاب بودن اثر دارد جایگزین نمود.(مثال : سعی شده تا در این پایان نامه به تاثیر...سعی شده در این کتاب به تاثیر... )

2 -  بخشهای مربوط به نتیجه گیری و گزارشات کلاسی و درسی حذف و یا با اندکی تغییر در نگارش به گزارشی جامع با جامعه آماری بزرگتر تبدیل شود.موضوع مهم این است که برای خواننده ی کتاب روش تحقیق ، جامعه ی آماری و جزییات آماری و نمودارها در درجه ی سوم یا چهار اهمیت واقع میشوند . برای مخاطب یک کتاب در درجه ی اول موضوع کتاب مهم است و بعد از آن نتیجه ای که نویسنده بدان دست پیدا کرده است .

3 -  کلمات اشاره کننده به استاد راهنما ، استاد مشاور و غیره حذف گردد.

4 -  براساس موضوع و نوع پایان نامه و رشته تحصیلی برخی پایان نامه ها دارای فصول فرضیه و نتیجه گیری و یا پیشنهادات میباشند که با توجه به هدف شما از چاپ کتاب هم میتوانید حذف کرده و یا با اندکی تغییر چاپ نموده و هم میتوانید بدون تغییر ثبت اثر کرده و به چاپ برسانید .

5   - در صورت امکان بخش مقدمه اثر خود را به اساتید زبر دست دانشکده خود سپرده تا هم از تجربه آنها در سنگیتر نمودن بار علمی اثر خود بهره برده و هم در کتاب خود قید نمایید با مقدمه استاد... ( نام بردن اساتید معتبر در روی جلد کتاب و در صفحه شناسنامه کتاب به عنوان مقدمه باعث افزایش اعتبار علمی کتاب شده و این امکان نیز وجود دارد تا ازسوی اساتید به دانشجویان جهت مطالعه و خریداری معرفی شوند)

6 -  مهمترین بخش در تبدیل پایان نامه به کتاب تغییر در شکل ترتیب و چیدمان مطالب میباشد بدین صورت که تا جایی که امکان دارد از فصل بندی کتاب جلوگیری شود.فرضیه ها  ، اهداف تحقیق یا سوالات را میتوانند در قسمتی تحت عنوان پیشگفتار با نگارشی متفاوت بیان کنند بدین شکل که بعد از توضیحی مختصر در حدود چند خط درباره ی موضوع کتاب نویسنده با ذکر اینکه مثلا ( نویسنده در این کتاب با درنظر گرفتن شرایط ... یا این فرضیه ها  ... بدنبال یافتن پاسخی برای این سوالات ... میباشد).

شکل محتوای یک کتاب میتواند بدین صورت باشد که از مقدمه شروع شود و سپس بخش اصلی پایان نامه که راجع به موضوع مورد بحث و نظریه های مرتبط با آن صحبت شده ادامه پیدا کند و با نتجه گیری که به بحث راجع به نتایج بدست آمده از تحقیق نویسنده ، آن هم نه با ذکر آمار و ارقام و جزییات ، بلکه به صورت کلی بوده به پایان برسد و در آخر کتاب هم حتما فهرست منابع آن ذکر گردد.

دوستانی که اقدام به اعمال تغییرات مینمایند حتما دقت نمایند که زمانی که کتاب را از فصل بندی خارج مینمایند حتما شماره ی عناوین وجدولها و شکلها را نیز اصلاح کنند مثلا اگر تیتری دارای شماره 2-2 که بیانگر تیتر 2 از فصل 2 میباشد وقتی شماره ی فصل حذف شود شماره تیترها هم باید حذف شود و همینطور جدول شماره 2-2 که باید اصلاح شود و یا نمودار یا شکل 2-2. رعایت این نکته به زیبایی و دادن ظاهری کتابی به اثر شما خیلی کمک مینماید.

7 -  در برخی پایان نامه ها منابع در انتهای مطلب در متن کتاب آورده میشود که ترجیحا این منابع از داخل متن حذف و در انتهای کتاب آورده شود و یا در صورت وجوب ذکر در داخل متن حتما به صورت پاورقی آورده شود . در قسمت فهرست منابع آخرین منبع حتما نام پایان نامه ی خود را ذکر نمایید.

8-   قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولا قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال 100 صفحه پایان نامه تقریبا به 130 صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 (سایز  رحلی) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

 

9 -   معمولا پایان نامه ها دارای فهرست مفصلی در مورد مطالب، عکس ها و  همچنین نمودارها و جداول هستند که باید به صورت یک فهرست مناسب برای کتاب و به صورت کلی درآید، فهرست عکس ها و نمودارها و جداول می بایست حذف گردد.

10 -   چکیده  پایان نامه در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل می‌گردد.

نکات بسیار مهم :

 

1 - تبدیل پایان نامه به کتاب هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر است.

 

2 - لازم نیست کتاب خود را در تیراژ 1000 جلد با صرف هزینه فراوان چاپ کنید می توانید کتاب خود را در تعداد کم مثلا 10 یا  20 یا 50 جلد چاپ کنید .

 

3 - مدت زمان تبدیل پایان نامه به کتاب با انجام کلیه امورآماده سازی و اخذ مجوزها به موضوع کتاب بستگی دارد .( برای کتب با موضوعات  علمی ، فنی مهندسی و پزشکی  این مدت حدودا یک ماه هست)

 

3 - کتاب شما با اخذ شابک ISBN از اداره شابک و  فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت ارشاد مجوز چاپ گرفته و اعلام وصول می شود و دارای همه ی امتیازات لازم جهات ارایه در رزومه های تحصیلات تکمیلی و یا رزومه های اخذ دانشیاری، و ارتقای تحصیلی  و شغلی  خواهد بود.

 

 همه ما زمانی که میخواهیم احتیاجات خود را در هر زمینه ای برطرف نماییم در وهله اول نزد فردی رفته که اعتبار و تجربه بیشتری داشته باشد و یکی از راحت ترین راه ها و مطمین ترین روشها جهت کسب اعتبار داشتن اثری مکتوب و به چاپ رسیده میباشد.  انتشارات میعاد اندیشه  مفتخر است با تجربه فراوان در صنعت چاپ با حداکثر دانش و تجربه خود در خدمت تمامی فرهیختگان و علاقمندان به فرهنگ و دانش که تمایل دارند آثار ، تالیفات ، دانش و تجربه خود را به کتاب تبدیل نمایند باشد . 

 

برای محاسبه هزینه های چاپ کتاب لطفا بر روی محاسبه آنلاین  کلیلک کنید

محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب

 

جهت نیاز به هرگونه توضیح و یا مشاوره با شماره 09125120067 تماس گرفته و یا در تلگرام پیام بدهید .

 

تبدیل پایان نامه به کتاب در انتشارات میعاد اندیشه

 

 

اشتراک گذاری این مطلب:

بحث درباره این مطلب را شما آغاز کنید!